לוגו הריונית חדש
כרית הריון
שבוע-5-להריון

שבוע 5 להריון

35 שבועות ללידה המשוערת

0%
טרימסטר 1
חודש 1

בשבוע 5 להריון לא בטוח שאת יודעת על ההריון, ואם כבר גילית בשבוע 5 אז לפעמים עדיין לא התחילו תסמיני תחילת הריון

 בשבוע 5 יתכן שאת מרגישה כרגיל ורק האיחור במחזור הוא המבשר לך שאת בהריון, גם בדיקת הריון ביתית כבר תראה בוודאות תוצאה חיובית

אך גם יתכן שעייפות גדולה נופלת עלייך ברוב שעות היום גם בלי שהתאמצת במיוחד וזה לגמרי טבעי ונורמלי, הגוף שלך עובד בלייצר תינוק! 

 למרות שהעובר בגודל של גרגר שומשום , הגוף מתאמץ והעייפות מכבידה, ואולי יש לך תאומים?  בשבוע 5 להריון כבר אפשר לראות כמה שקי הריון יש ברחם, כל שק מספר על עובר אחד (מלבד מקרים נדירים של תאומים זהים שגדלים באותו שק הריון)

מה קורה לך בזמן שבוע 5 להריון

נשים רבות מרגישות תופעות שונות של תחילת הריון, הנפוצות ביותר הם:

 1. עייפות-
  תחושת עייפות שמשפיעה על כל היום, מתחיל  מלקום בבוקר מותשת כאילו לא ישנת כל הלילה (גם אם ישנת מעולה!) ויום שממשיך בתחושת עייפות לאורך כל היום, גם אם לא עשית כלום, ורצון לישון ולישון ולישון ולגמרי אחרי שקמים שוב פעם ללכת לישון

   

 2. בחילות והקאות-
  בחילות בוקר נקראים כך כי הם מורגשות ממש בעיקר בבוקר או על קיבה ריקה, אך הבחילות ממש לא חייבות להיות בבוקר, ויש נשים שהבחילות מלוות אותן לאורך כל היום, 

לא תמיד הבחילות מגיעות יחד עם הקאות, אך אם אכן קורה שמקיאים הרבה חשוב לשים לב לא להתייבש, בנוסף, נשים שמעוניינות יכולות לבקש מרשם מרופא לתרופה שעוזרת להפחית ולהעלים את הבחילות וההקאות, יש כזה דבר!

 או להשתדל לא להשאיר הרבה זמן את הקיבה ללא אוכל, להתחיל לאכול ארוחות קטנות כל קצת זמן, כשהקיבה ריקה מאוכל נגרמות בחילות

 3. רגישות בשדיים-
תחושות של עקצוצים או כאב קל שמלווה לאורך היום בשדיים ובעיקר בפטמות, והשדיים גם רגישות למגע, אם בטעות קיבלתן מכה באחד מהן זה ממש יכול להרגיש כואב, גם הסימפטום הזה של שבוע 5 להריון עובר, התחושה הזו היא בעיקר בתחילתו של ההריון.

4. מצבי רוח משתנים-
מכירה את ההרגשה של  לפני מחזור? עצבנות, רגשנות, בכי, כעס וכו’…  הורמונים בהריון שנמצאים בגוף ומאוד חשובים ליצירת העובר, גורמים לתחושות מתחלפות ותנודתיות ברגשות, אל תיבהלי מזה, אם תדעי שזה נורמלי ותכיני את בן זוגך לתופעה הזו תוכלו לעבור את התחושה הזו יותר בקלות.

5. שתן בתכיפות גבוהה-
  יתכן שיש לך צורך לתת שתן בתכיפות גבוהה, וכל מעט זמן את צריכה ללכת לשירותים,
שימי לב! אם מתן השתן מלווה בצריבה או תחושת שריפה, או אם יש לך כאבי בטן בתחתית הבטן, יתכן שמלווה לזה גם חום גבוה,  זה יכול להיות סימן לתחילתה של דלקת בשתן וכדאי כמה שיותר מהר להגיע לרופא (אפשר רופא משפחה) כדי לטפל בדלקת

המלצות ל- שבוע 5 להריון

בדיקת רופא/ת נשים-
אם עוד לא קבעת תור לרופא נשים מאז שגילית שאת בהריון, כדאי כבר לקבוע, כדי שבשבועות הקרובים כבר יהיה לך תור ותוכלי לבצע את הבדיקה הראשונה של רופא נשים.

ויטמינים בהריון-
ויטמינים בהריון וחומצה פולית הם תוספים חשובים עד הכרחיים לאמא עבור בניית הגוף לתינוק שבתוכה, כדאי לקחת בכל יום חומצה פולית כבר משלב מוקדם של ההריון, שבוע 5 להריון הוא זמן נהדר להתחיל לקחת ויטמינים,
הויטמינים והחומצה פולית עוזרים לתינוק לבנות את העצמות, השרירים, ובכלל את כל הגוף באופן תקין, ושלא יהיה חסר לו כלום.

שינוי הרגלים מזיקים-
עישון או שתיית אלכוהול הם הרגלים לא טובים במיוחד, במיוחד לא לתינוק בשבוע 5 להריון שצריך לגדול ולהתפתח, נשים שרגילות לעשן או לשתות אלכוהול (גם בכמות קטנה) צריכות לדעת שחשוב מאוד להפסיק לעשן ולעצור לחלוטין את שתיית האלכוהול לפחות עד סוף ההיריון.

מנוחה ורגיעה-
תנוחי, זה בסדר וזה נורמלי שאת עייפה כל הזמן, גם אם יש לך עוד ילדים בבית, בקשי עזרה, מבן הזוג, משפחה, או כל מי שאת מרגישה בנוח איתם, ואל תוותרי על המנוחה הזו, היא מגיעה לך.

במישור הרוחני

כל בני האדם בעולם אינם זהים, לכל אחד טביעת אצבע יחודית משלו וגם מראה חיצוני משלו, ותכונות נפש ייחודיות לו, וכמובן גורל חיים המיוחד לו,
בשבוע 5 להריון יתכן ועדיין אין דופק לעובר וזה נורמלי, למה?

בחכמת היהדות העתיקה נכתב שעד 40 יום שהוולד מתחיל להווצר ברחם עדיין ניתן לשנות דרמטית את מזלו ואפילו את מין העובר, לומדים זאת מסיפור לאה ורחל נשות יעקב אבינו:
לרחל לא היה בנים, ולאה נכנסה להריון, והיה לה בן, אבל היא התפללה שהעובר שברחמה יהפך לבת!  וזה אכן מה שקרה, כתוב  שאלוקים שמע לתפילתה והתינוק נהפך לתינוקת, וזו היתה דינה בת יעקב שנולדה מההריון הזה.

 מסקנה לכולנו, ובמיוחד לאמא שבדרך שנמצאת בשבוע 5 להריון:
תתפללי על ילדך שכרגע עוד ממש בשלב ראשוני של חייו שיהיה לו או לה מזל טוב בחיים ודרכו תצליח, שבוע 5 להריון זה הזמן המוצלח להפוך עולמות עבורם

מה קורה לתינוק בשבוע 5

העובר שבתוך עדיין פצפון מאוד בשבוע 5 להריון, גודל של גרגר שומשום הוא בערך הגודל לזמן הזה, אך למרות שהוא ממש קטן הוא גדל במהירות עצומה וממש בקרוב יכפיל וישלש את גודלו, 

גם השיליה שכבר משתרשת ומתפתחת ברחם בשבוע 5 להריון, בנוסף תמצית ההתפתחות האנושית זורמת בתאיו, ובהמשך ניתן יהיה לראות איך כל תא מתאי גופו של העובר מתפתח באופן מופלא על פי סוג התא והמיקום שבו הוא נמצא (תאי עיניים, תאי לב, תאי עור וכו’…)


יתכן ועדיין אין לעובר דופק, אך בשבועות הקרובים הלב אמור להתחיל לפעום ובבדיקה שגרתית של מעקב הריון יבדק הדופק, וביינתים העובר מתפתח בתוך הרחם ומקבל מאמא את החום, המזון, החמצן, וכל מה שדרוש לו כדי לחיות ולהתפתח.

רוצה לדעת מה קורה בשבוע הבא? שבוע 6 להריון,
מתעניינת מה קרה בשבוע קודם? שבוע 4 להריון,
ומה קורה במהלך שבועות הריון, כדאי מאוד לדעת.

שתף את המאמר

מאמרים מומלצים
0
  0
  סל הקניות שלך
  סל הקניות ריק
   Calculate Shipping
   מימוש קופון

   לחפש את המוצר המושלם עבורך

   לא מצאת את מה שחיפשת ? שלחי לנו הודעה !