לוגו הריונית חדש
כרית הריון
שבוע 22

שבוע 22 להריון

0%
טרימסטר 2
חודש 5

18 שבועות ללידה המשוערת

טרימסטר שני

חם בחוץ? לך חם יותר! לכולם קר? את מרגישה שממש נעים לך דווקא, איך זה יכול להיות? זה הגוף שלך שמשתנה ורגיש לחום יותר, 

בנוסף, בשבוע 22 להריון וגם התינוק שלך נהיה חכם יותר! המוח שלו גדל, וגם הוא, והוא בגודל של חציל ממוצע

מה קורה לך בזמן שבוע 22 להריון

שיניים וחניכיים-

החומציות של הקיבה שלך עלתה משמעותית, וזה עלול להשפיע על מצב החיידקים בפה, ויכול לגרום לך לעששת או לדלקות חניכיים , כדאי לשים לב למצב השיניים, ולטפל בעזרת שיננית באבנית המצטברת, ישנה חשיבות גדולה לטיפולי שיניים בהריון כדי לשמר את מצב הפה שלך. 

סימני מתיחה-

יתכן שאת מתחילה לראות סימני מתיחה של העור בעקבות הבטן שגודלת, העור נמתח ויתכנו בצידי הבטן קווים אדומים, רצוי מאוד למרוח קרם המיועד להקלה על סימני מתיחה, יתכן שהסימנים גם יגרדו לך בעור, אם הגרד מפריע לך פני לרופא שלך.

טחורים-

בשבוע 22 להריון יתכן שתסבלי מטחורים, שהם ורידים בפי הטבעת שמתנפחים או מתמלאים בדם וכואבים מאוד, בעיקר אם יש עצירות, אפשר לקרוא עוד על טחורים בהריון.

דימומים מהנרתיק-

אם יש לך דימום כדאי לפנות לבדיקה רפואית כדי לוודא שאין סכנה לך או לעובר שבבטן, במהלך הריון תקין לא אמור להיות דימומים, אך כשזה קורה חשוב לא להתעלם וללכת להיבדק, ניתן לקרוא עוד על דימום בהריון.

שבוע 22 להריון

המלצות לזמן שבוע 22 בהריון

גלי חום-

השינויים ההורמונלים בגופך יחד עם העלאת נפח הדם בגופך גורמים לך לפעמים לתחושת חום מעבר למה שמרגישים אלו שסביבך, התופעה הזו לרוב מתחילה סביב שבוע 22 להריון ותמשך עד סוף ההיריון,

ידוע שלאישה בהריון יותר חם, לבשי בגדים נוחים והישארי במקומות עם מזג אוויר נוח או עם מיזוג אויר, גם שתיית מים מרובה יכולה מאוד לעזור.

סקירת מערכות מאוחרת-

שבוע 22 זה הזמן המתאים לבדיקת סקירת מערכות מאוחרת, אם עוד לא קבעת תור לבדיקה הזו הזדרזי כיוון שרק עד שבוע 24 אפשר לבצע את הבדיקה.

כאבי בטן או התכווצויות-

יתכנו כאבי בטן בעקבות הרחבת שרירי הרחם, או התכווצויות ברחם בעקבות צירים של בריקסטון היקס, אלו צירים שתפקידם להכין את הרחם ללידה בהמשך, הם מאמנים את הרחם להתכווץ ואינם גורמים ללידה, בכל מקרה אם הבטן כואבת מאוד, או שהכאב מתמשך גם לאחר מנוחה, ושתיה, כדאי לבדוק במוקד הרפואי.

כאבי גב-

בעקבות גדילת הרחם וגדילת העובר, עמוד השידרה של האישה מתחיל לשנות את היציבה שלו, ובעקבות כך יש נשים שמשבוע 22 להריון כבר מתחילות להרגיש כאבי גב בהריון, ישנם עצות שונות שיכולות להקל על כאבי הגב, כדאי לדעת אותם ולנסות מה יעזור לך.

במישור הרוחני

מהי עין טובה? ומה היא עין רעה?– ישנם אנשים שמפחדים מעין רעה של בני אדם, מקנאה, מעוינות, מצרות עין, האם עין הרע אכן משפיע? יתכן מאוד, אך יש מישהו שעליו בוודאות יש השפעה וזה בעל העין רעה עצמו!,

 אם אישה מסתכלת על העולם סביבה בעין טובה, לפרגן לאחרת שמצליחה, לשמוח בשמחת חברתה בלי לחשוב מחשבות קנאה שמקטינות והורסות את תחושת השמחה, אישה שמצליחה לראות את העולם בעין טובה היא אישה שטוב לה בתוכה, וכיף ונעים לחיות איתה ולכן כולם רוצים את חברתה.

 איך נשפר את העין הטובה שלנו? אם נשכיל להבין שלכל אחד יש את מה שאמור להיות לה ואף אחת לא יכולה לקחת לי מה שמיועד לי מלמעלה ומגיע לי, כך יהיה יותר קל להסתכל על העולם בטוב, והחיים של המסתכלת ישתפרו מאוד.

עובר בשבוע 13 14 15 להריון

מה קורה לתינוק שבתוכך

המוח מתפתח-

מוחו של העובר ממשיך לגדול והאונות מתפתחות וחוש המישוש גם כן מתחיל להיות משמעותי עבור העובר שמרבה למשש את פניו, או גופו, או למצוץ את אצבע, תנועותיו לא רצוניות אך כל היתקלות של ידיו בגופו עוזרת לו לפתח את חוש המישוש שלו.
אורכו של העובר כבר כ28 ס”מ, ומשקלו קרוב לחצי קילו, העיניים של העובר אמנם יכולות לראות אך חסר לו עדיין את פיגמנט הצבע באישונים, ועפעפיו עצומים.

תרגול אכילה ונשימה-

התינוק מתרגל את הנשימה והאכילה בתוך הבטן, הוא מכניס מי שפיר לפה ובולע אותם, גם משתין לתוך מי השפיר (אל דאגה, השתן שלו לא מזוהם ובכל מקרה הגוף מנקה את המים של התינוק כל הזמן),

בתוך גוף התינוק מתחיל להאסף מקוניום, שזו הצואה הראשונה שתהיה לו לאחר הלידה, התינוק לא מוציא את הצואה הזו לתוך הרחם (ברוב המקרים).

לסיכום,שבוע 22 להריון

שבוע 22 נמצא ממש באמצעו של ההריון, רוב הנשים לא סובלות מכל התופעות שכתובות כאן, אולי לכם יש משהו מזה, אך אל תתנו להרגשות האלה להרוס לכן את ההרגשה, עכשיו אתן אמורות להמצא בחלק הכי כיפי של ההריון, פשוט תהנו.

 

שבוע הבא- שבוע 23 להריון

שבוע קודם- שבוע 21 להריון

שתף את המאמר

מאמרים מומלצים
0
  0
  סל הקניות שלך
  סל הקניות ריק
   Calculate Shipping
   מימוש קופון

   לחפש את המוצר המושלם עבורך

   לא מצאת את מה שחיפשת ? שלחי לנו הודעה !