לוגו הריונית חדש
כרית הריון
שבוע 12

שבוע 12 להריון

0%
טרימסטר 1
חודש 3

28 שבועות ללידה המשוערת

בשבוע 12 להריון מסתיים הטרימסטר הראשון, יתכן ואת מרגישה הרבה יותר טוב כבר, ואם לא אז חדשות טובות! זה כבר קורה…

גם התינוק לא נח ובשבוע 12 הוא כבר בגודל מישמש, והוא מתחיל לאמן את כושר הבליעה שלו ומתכונן לאכילה מחוץ לרחם.

מה קורה לך בזמן שבוע 12 להריון

ההיריון מתחיל לבלוט והבטן שלך לרוב כבר התחילה לצאת, כדי לדעת עד כמה תבלוט הבטן חשוב להבין שזה תלוי:
ברמת ההורמונים שלך, וכמה לידות כבר עברת, וגם עד כמה שרירי הבטן שלך חזקים, כדי להחזיק את הבטן בתוך עד שהיא מתחילה לבלוט,

בנוסף, הגיע הזמן להחליט אם לספר לאלו שעוד לא סיפרת להם על ההריון לפני שכבר יוכלו בקרוב לראות את הבטן לבד, בעקבות התרחבות האגן לרוב כדאי ללבוש בגדים שלא לוחצים על הבטן, בגד צמוד עלול לגרום לך לאי נוחות בבטן, את יכולה להוציא מהארון את השמלות הרחבות ולהתחיל להשתמש בהן.

בגדי הריון

אפשרי גם לקנות בגדי הריון בחנויות ייעודיות, או פשוט לקנות בגדים רחבים יותר, יש נשים שלובשות וואן סייז וממשיכות ללבוש גם בהריון, אם זה נוח לך אז אחלה! אבל אם הבגד לוחץ לך על הבטן ומפריע (גם אם את רגילה ללבוש צמוד, בהריון בגד צמוד יכול לשגע כי הוא לא נוח) אז רצוי להחליף לבגד רחב יותר שמאפשר נוחות.

מה אסור לאכול בהריון

לנשים בהריון יש מאכלים שעלולים להזיק לעובר, כמו בשר לא מבושל מספיק, או ביצים לא מבושלות, גם אלכוהול עלול להיות מסוכן לעובר, וקופאין אפילו ברמות נמוכות, כדי לדעת עוד מה אסור לאכול בהריון אפשר לקרוא בהרחבה.

ויטמינים בהריון

בזמן הריון חשוב מאוד לקחת ויטמינים ותוספי תזונה המומלצים לנשים בהריון, חומצה פולית היא תוסף שכדאי היה להתחיל אותו עוד משלב תכנון ההריון,

וגם במהלך שבוע 12 להריון כמובן, גם ויטמין D , וויטמין B12 , אבל כמובן לא כדאי לקחת תוספים סתם אלא לבצע בדיקות דם ולבדוק על פי הוראת הרופא אם יש חוסרים, למרות שלרוב הנשים חסר מומלץ לקחת על פי הוראת הרופא בלבד.

שיליה בהריון

השיליה של התינוק כבר מוכנה ומתפקדת ומסננת עבורו את החומרים שלא אמורים להגיע אליו, (את הרוב, לא הכל, סיגריות למשל עוברות לעובר דרך השיליה),

לרוב אין משמעות למיקום שבה השיליה התקבעה בדופן הרחם (קרוב לבטן/לגב/עליון/תחתון)
אך שיליה שחוסמת את פתח צוואר הרחם יש לה משמעות לגבי הלידה, לרוב בבדיקות האולטרסאונד כתוב לך מה מיקום השיליה,

ואם הרופא לא אמר לך כלום בעניין סביר להניח שאצלך הכל בסדר, בכל מקרה אף פעם אל תתביישי לשאול את הרופא.

חשק מיני בשבוע 12 להריון

ובנוסף, אם עד עכשיו הרגשת שהחשק המיני שלך היה ירוד, יתכן ותחזרי לעצמך ותחווי עליה בחשק המיני, אין שום מניעה לקיים יחסי מין בהריון בריא (אלא אם כן הרופא שלך הורה אחרת עבורך).

שבוע 12

המלצות לזמן שבוע 12 בהריון

בדיקות רפואיות:
עד לשבוע הבא עדיין את יכולה לבצע את בדיקות שקיפות עורפית או NIPT לשלילת מומים בעובר, אם את חשה צרבות בשבוע הזה או אם הם התגברו מומלץ לאכול מאכלים בסיסיים שעוזרים להקל על התחושה (מלפפון למשל) או לקחת תרופות המשווקות ללא מרשם בכל בית מרקחת ועוזרות להקלה על צרבות.

שתיית מים
אם עד עכשיו לא הקפדת על משטר שתיית מים, הגיע הזמן להתחיל, המים מספקים לגוף שלך נוזלים, ולעור שלך לחות, כשהעובר גדל והוא גם צורך נוזלים כדאי מאוד להגביר את כמות השתיה, גם אם חורף ואת לא מרגישה צורך לשתות, דאגי לשתות בכמות מספקת, לפחות ליטר וחצי ביום.

במישור הרוחני

לעובר יש רצונות, מאווים וחשקים , בדיוק כמונו ואולי אפילו יותר, חכמי היהדות כותבים לא לזלזל בחשקי האישה בזמן ההיריון למאכלים מסויימים, אישה שמתאווה פתאום למאכל כלשהו יש להשתדל להביא לה, ואם החשק שלה לא נרגע מביאים לה מה שביקשה.

לרצונות אלו תתכן משמעות רבה על אופיו העתידי של העובר, כפי הסיפור הבא מהמשנה:
“מעשה באשה מעוברת שהריחה דבר מאכל ביום הכיפורים, ובקשה כי יאכילוה, שהביאו את השאלה לפני רבי, השיב: לחשו לה באזנה כי יום הכיפורים היום. לחשו לה ונרגעה, וסופה שהילד הנולד גדל והיה לרבי יוחנן. מעוברת אחרת היתה שלחשו לה ולא נענתה, עד שהאכילוה ביום הכיפורים, ויצא ממנה “שבתאי אצר פרי” הרשע.” מסכת יומא (דף פב, א):

גם אמונות תפלות יכולות להיות לפעמים:
יש האומרים שאישה שלא קיבלה את מה שחשקה בו יהיה לתינוק כתם לידה במקום שבו היא גרדה כשרצתה את אותו הדבר- לזה לא מצאנו שום מקור, גם המדע העכשווי לא כותב את זה, בקיצור, יתכן מאוד שזו פשוט אמונה תפלה שהשתרשה בתרבויות מסויימות.

עובר בשבו ה6 להריון

מה קורה לתינוק שבתוכך

העובר שלך ממשיך לגדול, לפתח את איבריו הפנימיים, בכל יום הוא גודל עוד ומתפתח!, בשבוע ה12 אפשר לראות אותו באולטסאונד ממש מתאמן בבליעה של מי השפיר, והוצאת שתן משלפוחית השתן,

גם ידיים והרגליים שלו זזות בחופשיות והאצבעות נפתחות ונסגרות, הוא עדיין בגודל מאוד קטן, בערך בגודל של פרי המישמש, ולך עוד אין אפשרות להרגיש אותו בתוכך, 

בסביבות שבוע 18 נשים שעדיין לא ילדו יכולות כבר להתחיל להרגיש את העובר בתוך.

 

שבוע הבא שבוע 13 להריון

שבוע קודם שבוע 11 להריון

שתף את המאמר

מאמרים מומלצים
0
  0
  סל הקניות שלך
  סל הקניות ריק
   Calculate Shipping
   מימוש קופון

   לחפש את המוצר המושלם עבורך

   לא מצאת את מה שחיפשת ? שלחי לנו הודעה !