לוגו הריונית חדש
כרית הריון
שבוע 11

שבוע 11 להריון

0%
טרימסטר 1
חודש 3

29 שבועות ללידה המשוערת

את מרגישה שהבטן מתחילה לצאת? מתחילת ההריון הרחם שלך גדלה מאוד ועדיין יש עוד לגדול, הטרימסטר הראשון עוד שבוע חולף ואת כבר מתחילה להרגיש את זה על גופך

שבוע 11 להריון עדיין נחשב מהשבועות הראשונים של תחילת ההריון, תופעות הלוואי של בחילות, הקאות, חולשה ועייפות יתכן שמשפיעות על כל רגע במהלך היום שלך, והתינוק שבתוך נמצא בתנופת גדילה משמעותית

מה קורה לך בזמן שבוע 11 להריון

עד שבוע 11 להריון יתכן מאוד שגופך כבר הספיק להתעגל ולהתמלא, בחילות ועייפות מלווים אותך כל היום או חלקו, ויתכן שלפעמים את מרגישה תחושות של עקצוץ או גירוד בשדיים, 

 את שואלת מתי זה יגמר? התאזרי בסבלנות, ממש בשבוע-שבועיים הקרובים התחושות האלו לרוב נעלמות בהדרגה ואת תתחילי להרגיש יותר טוב, את עדיין נמצאת בטרימסטר הראשון מתוך 3,
ריחות חזקים וחשקים ומצבי רוח הולכים להישאר איתך לרוב עד הסוף, אבל נדגיש שלא כל אישה חווה בדיוק את אותה החוויה, הקשיבי לגופך ושימי לב אלו חוויות תואמות לתחושות שלך.
ישנם נשים שבשלב זה סובלות מעצירות או קושי בעיכול, ויש כאלו המדווחות על כאב בבטן התחתונה, יתכן ואלו כאבים של מתיחת הרחם בעקבות גדילת העובר.


הערה חשובה!–  כדאי שתדעי שכל כאב שנראה לך לא שגרתי,כואב מאוד, או מלווה בחום או בתסמינים נוספים, ואת חושבת שאולי כדאי להבדק אצל רופא, אל תהססי! פני לרופא ובדקי, וגם אם אין לך גישה ישירה לרופא הנשים שלך, כיום יש מוקד לרפואה דחופה בכל הקופות, בררי היכן המוקד הקרוב אלייך וגשי להיבדק.

טיפולי שיניים בהריון

טיפולי שיניים בהריון

נשים בהריון צריכות להקפיד על צחצוח שיניים עקבי ואיכותי, אפילו יותר ממה שפעם הקפידו, גם ניקוי בחוט דנטלי חשוב, ואפילו שיננית, מכיוון שבזמן הריון החניכיים של האישה ההריונית נעשות רגישות ופגיעות יותר משמעותית, כדאי לאכול אוכל בריא ומזין שמכיל סידן, ויתן כח נוסף לשיניים שלך, וגם כדאי לדעת שבריאות השיניים בהריון חשובה ביותר, ואפילו נבדק מחקרית לגבי נשים שזלזלו בטיפול בהגיינת השינים בהריון והשכיחות ללידה מוקדמת היה גבוה אצלן יותר.

חשק מיני בהריון

ההורמונים בהריון נמצאים בכמות גבוהה ביותר בגוף האישה, ומשפיעים רבות על גופה, וגם על מצבי הרוח, יש נשים שמקבלות מלא מצב רוח, וחשק מיני מטורף,

אך רוב הנשים בתחילת הריון לא מסוגלות לקבל חשק, ואולי אפילו הפוך, משהו נכבה שם, חוסר חשק והתעניינות, מה קורה שם? כדאי לדעת שזו תקופה קצרה וזה יעבור, אחרי הכל לא קל להיות עם חשק כשיש בחילות, הקאות, חולשה ועייפות, ממש עוד מספר שבועות הכל יהיה הסטוריה.

המלצות לזמן שבוע 11 בהריון

נפח הדם גדל בגוף האישה ההריונית בשבוע 11 להריון,  ואת זקוקה לשתיה רבה יותר,(כמובן ששתיה זה מים ולא משקאות ממותקים למשל) וגם לאוכל, אמנם לא צריך לאכול עבור 2 אך סביר שתתחילי להרגיש תאבון גדול יותר ממה שהיית רגילה, ואם עוד לא התחלת להתעמל כדאי ממש לאמץ באופן קבוע התעמלות קלה עד בינונית, לגבי בדיקות רפואיות יש שמציעים להריוניות בשלב זה לעבור בדיקת שקיפות עורפית, או את בדיקת NIPT ששוללת מומים בעובר.

במישור הרוחני

האדם מורכב מגוף ונשמה, 2 חומרים מנוגדים שנמצאים יחד וצריכים לחיות אחד עם השני לאורך כל חיי האדם, גם לעובר שבתוכך מלבד הגוף שמתפתח יש גם נשמה (שהיא הנפש, הדעה, הרצון) 

לעובר שבתוכך יש יכולות רוחניות גבוהות, גופו אמנם שלם אך אינו יכול לפעול בעצמו לבד, ולכן נשמתו עדיין חופשיה, לעובר יש יכולות של מלאך, הוא כולו טוב, והוא יכול לדעת גם דברים הנמצאים רחוק ממנו, זו אינטליגנציה שאיננו מכירים בבני אדם, כיוון שהתינוק שומע ורואה כל מה שסביבו רצוי להשמיע בחדר מוזיקה רגועה, שירים רוחניים, לומר תהילים, וגם לשמוע שיעורי תורה משפיע על נפשו של העובר שבתוכך, גם רגשות ואמונות של האמא מתקבעות בנפשו של העובר שנמצא בתוך גופה של האמא, אמנם העובר כשיגדל יוכל לבחור במה להאמין, אך כדאי לדעת שיש השפעה ענקית לאמא על העובר שנמצא בתוכה במשך זמן ההריון.

“למה הולד דומה?… ונר דלוק על ראשו וצופה ומביט מסוף העולם ועד סופו…(תלמוד בבלי, נדה,ל,ב)
הגמרא כותבת שעובר שנמצא בבטן אימו הוא כמו נר, נשמתו מאירה ואין לו חטאים או עוונות, והאור שמאיר בו הוא אור אלוקי המאפשר לו לראות את כל העולם בו זמנית ללא הבדלים של קירות ומחיצות, ראיה רוחנית.

“למה הולד דומה?… ונר דלוק על ראשו וצופה ומביט מסוף העולם ועד סופו…(תלמוד בבלי, נדה,ל,ב)

עובר בשבו ה6 להריון

מה קורה לתינוק שבתוכך

העובר ממשיך לגדול בתוך הבטן בקצב מדהים, הוא כבר באורך של כ5 ס”מ בערך כמו כדור פינג פונג קטן, (או אולי כמו תות שדה בינוני, אם הדימוי הזה יותר נחמד לכם)
וכבר ממש כאדם, כל איבריו הפנימיים קיימים והוא יכול להתנועע ולהזיז אפילו אצבעות, בקרוב ממש יהיה אפשר לראות את מינו של העובר כיוון שעכשיו איבריו המיניים שנמצאים מחוץ לגוף מתפתחים, אך בשבוע 11 להריון עדיין לא יהיה ניתן לראות בבדיקת אולטראסאונד מה מין העובר בבירור, אז התאזרי עוד ממש מעט ועוד מעט תוכלי לדעת אם יש לך בן או בת.

טבלה סינית לגילוי מין העובר


אם השאלה “האם זה בן או בת” מנקרת לכם בראש בלי הפסקה, ואתם לא מצליחים לתפקד כמו שצריך כי עוד לא פתרתם אותה, וקשה לכם לחכות בסבלנות….

כדאי שתכירו את הטבלה הסינית לגילוי מין העובר, בטבלה זו נעשה שימוש בחוכמה סינית עתיקה כדי לאפשר להורים לתכנן ללדת בן או בת לפי רצונם, השימוש בטבלה הסינית פשוט מאוד ודי אמין (קרוב ל90%)

 

שתף את המאמר

מאמרים מומלצים
0
  0
  סל הקניות שלך
  סל הקניות ריק
   Calculate Shipping
   מימוש קופון

   לחפש את המוצר המושלם עבורך

   לא מצאת את מה שחיפשת ? שלחי לנו הודעה !