לוגו הריונית חדש
כרית הריון
תסמיני הריון

7 תסמיני הריון

חושבת שאת בהריון, רוצה לדעת מהם תסמיני הריון, איך תדעי לקלוט שאת בהריון, לפי תסמיני הריון מוקדמים

נשים שחושבות או חוששות שהן בהריון נתקפות לפעמים בדחף עצום ובלתי נשלט, הן רוצות לדעת עכשיו! או יותר נכון… הרגע! מיד! אם הם אכן בהריון או לא

לפעמים חוסר הוודאות הזה קשה יותר מהבשורה של אי הריון (או הריון, כל אחת לפי התשובה שהיא מצפה לה) ברור שהכי קל להציע זה “תעשי בדיקת הריון” אבל מה לעשות, לא תמיד יש לנו בכיס בדיקת הריון ביתית, וגם לא כולן גרות מעל סניף של בית מרקחת או חנות זמינה לקנות עכשיו בדיקה, ובכל זאת רוצות לדעת ע.כ.ש.י.ו !!! האם יש הריון או לא, מה עושים?

מתי מתחילים סימני הריון

אוקי, אפשר להרגע יש פתרון והוא די מוצלח, כמעט לכל אישה בתחילת הריון יש תסמיני הריון מוקדמים, המופיעים לפעמים לפני שהווסת בכלל מגיעה ויכולים להמשך שבועות אחדים לאחר ההתעברות, אלו סימנים ותחושות גופניות שעם קצת שימת לב יספרו לנו אם מתחיל להווצר לו עובר, או שזה סתם הרגשה חולפת, תהיו איתנו יהיה מעניין!

תסמיני הריון מוקדמים

עשינו לכן רשימה של 7 תסמיני הריון מוקדמים הנפוצים ביותר שנשים רבות בעולם מדווחות עליהם, מודעות לגוף היא אחת הדרכים החדשניות, בטח בשנת 2023 כשהעולם מתקדם לכיוון מודעות, שימי לב לגוף שלך, מה הוא רוצה לספר לך?

7 תסמיני הריון הנפוצים ביותר

 1. איחור במחזור החודשי-
  התסמין אולי הנפוץ ביותר שגורם לנשים בכל העולם לחשוב שנכנסים להריון הוא האיחור במחזור החודשי, בצדק, לרוב זהו תסמין עיקרי שמסמן על הריון האישה, לנשים בהריון לרוב אין מחזור חודשי ולכן אישה שרגילה לקבל ווסת בתאריכים מדוייקים מצליחה לגלות הריון בקלות יותר מאישה שהמחזור מגיעה בזמנים שונים ללא תדירות קבועה , (נשים ששומרות נידה לרוב מבצעות רישום של תאריכי הווסת וכך יכולות לדעת אם הווסת שלהן במחזוריות מדוייקת יותר או לא )
  אך עדיין,  יש פעמים שלמרות שיש הריון עדיין יש דימומים מהרחם מסיבות אחרות, שגורמות לנשים לחשוב שזה הווסת החודשי וכך לא תמיד להבחין שהווסת לא הגיע.
  לסיכום:אם המחזור שלך מאחר מהתארים הקבוע, כדאי לבדוק אם את בהריון!
 2. תכיפות במתן השתן-
  אחד התסמינים הנפוצים הוא גדילת תכיפות מתן השתן, כאשר אישה נכנסת להריון כמות הדם בגופה גדלה על מנת לעבד את זרימת הדם המוגברת הכליות מייצרות יותר נוזלים הגורמים לשלפוחית השתן להתמלא בתדירות גבוהה יותר, ולכן האישה לא ממש מבינה מה קורה לה כשהיא צריכה ללכת לשירותים המון פעמים ביום, וגם לקום באמצע הלילה,

  הערה חשובה- אם בזמן נתינת השתן יש תחושת שריפה או צריבה, ואם מלווה לזה כאבי בטן תחתונה, או חום גבוה, יתכן בכלל שאלו תסמינים של דלקת בשתן שנפוצה אצל נשים, וכדאי להגיע לרופא לקבלת טיפול רפואי מוקדם לפני שהמצב יחמיר. (אגב, דלקת בשתן לא סותרת הריון, יתכן מצב שיש גם דלקת בשתן וגם תחילת הריון) עדיין חשוב לזכור, יש תסמינים לתחילת הריון וזה אחד מהם.

לסיכום: אם את צריכה פתאום מלא פעמים שירותים, תחשדי שאולי את בהריון.

 1. עייפות מוגברת-
  לא משנה אם את עייפה בדרך כלל או ערנית, ברוב המקרים כאשר אישה נכנסת להריון (במיוחד הריון ראשון אגב, ידוע שהגוף קצת בשוק הוא לא מכיר את העומס של ההורמונים והפעילות הנמרצת בגוף)
  מתחילה הרגשה של עייפות מוגברת מהרגיל, זו יכולה להיות תחושה של עייפות מעט יותר מהרגיל, או עייפות גדולה שלא מאפשרת פתיחת עיניים וגורמת לרצות רק לישון, 

הסיבה היא שהגוף עובד הרבה יותר קשה מהרגיל ומתחיל לייצר את כל מה שנדרש להתפתחות העובר, שלא תתבלבלו, אין עדיין שום קשר למשקל, בשבועות הראשונים אין לרוב שינויי משקל, והעובר לא שוקל יותר מגרמים מעטים…

עצה מעשית- אם אתן מרגישות את העייפות הזו שאנו מדברים עליה, דבר ראשון לכו להבדק אצל רופא, בקשו בדיקת דם מקיפה ובדקו שאין לכן חוסרים של ברזל וויטמינים שחשובים לגוף ועוזרים לתחושת העירנות, דבר נוסף, אל תלחמו בזה, קבלו את המצב הזמני של העייפות שעוברת בערך סביב שבוע 12-14 להריון, ופשוט אפשרו לגוף שלכן לנוח ולשכב יותר מהרגיל.

לסיכום: אם את מרגישה פתאום תחושות כבדות ועייפות שלא היו לך קודם, כדאי לשים לב אם המחזור מאחר, ואם כן זה יכול להיות סימן לתחילת הריון

 1. בחילות והקאות-
  תסמין זה בדרך כלל מופיע בחודש השני של ההריון, הוא גם די מכונה התסמין המפליל לאלו שלא רוצות לספר לפני החודש השלישי, כיוון שאנשים רבים מכירים את תופעת הבחילות וההקאות של תחילת הריון, ולכן קל מאוד להבין על אישה שהיא בהריון כשהיא מספרת על בחילות, או מקיאה לידינו במקום העבודה למשל.

למה יש בחילות והקאות בתחילת הריון?
מכיוון שמערכת העיכול עוברת שינוי במהלך ההריון, ומלבד זאת בגוף יש עליה של הורמונים, הגוף מגיב לפעמים בבחילות והקאות,  יש שאומרים שהבחילות וההקאות הם חלק מתופעה פיזיולוגית שנועדה לגרום לאמא להכניס פחות אוכל שמזיק להתחיל ההיווצרות של העובר, אבל זה רק שמועות.
בחילות והקאות בתחילת הריון יכולים להיות תופעה לא נעימה ועד מטרידה במיוחד,ואפילו מסוכנת אם היא נמשכת מידי או אם ההקאות לא מאפשרות להכניס כלל אוכל או שתיה.

 לסיכום: בחילות והקאות לא אומרות על הריון בוודאות, אבל לרוב הריון מבשר על בחילות והקאות

 1. שינויים במצב הרוח-
  מרגישה שהרגשות שלך נמצאות כמו ברכבת הרים?, זה לא היה ככה קודם? פעם עצובה, ואחר כך עצבנית ושמחה ומאושרת וברגע חוזרת להיות עצבנית….
  רגישות, עצבים, מתיחות ואפילו רוגע הם חלק מהשינויים במצבי הרוח שנשים מרגישות במהלך ההריון, השינויים ההורמונליים שהגוף עובר בתחילת הריון משפיעים באופן ישיר על מצב הרוח של האישה ההריונית, מצב הרוח משתנה לרוב במהלך ההריון

לסיכום: אם פתאום את מרגישה הורמונלית מהרגיל, או שאת מגלה לאחר מכן שבכית על כלום או סימנים לרגשנות יתר, פה תחשדי!  

 1. כאבים ושינויים בשדיים-
  בזמן ההריון השדיים נוטות להיות נפוחות יותר, רגישות ולפעמים גם כואבות, יש נשים שמרגישות גירוד או דגדוג באזור הפטמות וחלק מהנשים מרגישות כאב (שמזכיר יותר את כאבי הגדילה של החזה בנערות), לרוב השינויים ברגישות בחזה האישה נגרם בגלל השינויים ההורמונליים ומכיוון שהם פשוט גודלים ומתרפדים יחד עם שאר הגוף,

  כדאי לדעת: לא כל כאב בחזה הוא סימן להריון, אם קיבלת מחזור למשל ועדיין ממשיכים הכאבים כדאי להבין שזה לא הריון, אבל יכולים להיות מחלות או דברי אחרים שזה מסמן עליהם, למשל במקרים מסויימים  כאב בחזה זה יכול להעיד על סרטן השד לכן אם יש צורך, כדאי להגיע לייעוץ רפואי מוסמך.

 

 1. רגישות לריח-
  אצל רוב הנשים מתפתח רגישות לריחות מסוימים, יש נשים שמתארות את זה שהן בתחילת הריון נהפכות להיות “כלב גישוש” , הן יכולות לספר מה אכל ארוחת בוקר כל מי שעבר לידן, איזה בושם שם (אם בכלל) ואם יש למישהו ריח לא נעים, הן מריחות את זה מקילומטרים…
  ברור שריחות כמו סיגריות וריחות לא טובים  אחרים יכולים להוות סכנה לעובר שנמצא בשלב הרגיש ביותר שלו בתור עובר, שלב בניית השלד, השרירים, והאיברים, ולכן גם האויר מסונן עבורו, שלא יריח ריחות לא טובים.
  בזמן הריון נהיה לפעמים שינוי משמעותי בהעדפות ריח של האישה, בושם שיכל להריח מדהים לפני ההריון יכול להיות הריח הלא נעים ביותר עלי אדמות, ולהגיע אפילו לבחילות והקאות מהריחות, הנחמה- זה עובר.אם גם את חושדות שאולי את בהריון, אם גם לכן יש תסמינים לתחילת הריון, אתן מוזמנות להגיע לעוד מאמרים רלוונטים ולהחכים, אז אם את בהריון מזל טוב! ועכשיו הגיע הזמן לקרוא: טיפים להריון 

שתף את המאמר

מאמרים מומלצים
0
  0
  סל הקניות שלך
  סל הקניות ריק
   Calculate Shipping
   מימוש קופון

   לחפש את המוצר המושלם עבורך

   לא מצאת את מה שחיפשת ? שלחי לנו הודעה !