לוגו הריונית חדש
כרית הריון
שבוע 38

שבוע 38 להריון

0%
טרימסטר 3
חודש 9

2 שבועות ללידה המשוערת

טרימסטר שלישי

שבוע 38 להריון זה בדיוק האמצע של החודש הכי ארוך בהריון, תיק הלידה שלך  צריך להיות כבר מוכן, גם על נשימות התאמנת כבר ללידה,

מלבד לחכות ללידה שממש צריכה להגיע אין כל כך מה לעשות, או שבעצם יש לך כל כך הרבה להספיק לפני הלידה, אולי תדחי אותה לעוד חודש אחרי כל המטלות?

מה קורה לך בזמן שבוע 38 להריון

תיק לידה

את כבר באמצע חודש תשיעי, אם עוד לא הכנת את תיק הלידה שלך רוצי לעשות זאת עכשיו, יתכן שתלדי היום או בימים הקרובים, כדאי לך להיות מוכנה עם כל מה שצריך לזמן הלידה ולאשפוז, יתכן  שאת כבר ממש קרובה ללדת, אמנם עד התאריך המשוער יש עוד שבועיים, כדאי שתדעי שישנם נשים שלא מגיעות כלל לתאריך המשוער, ואינך יכולה לדעת מראש מתי אצלך התינוק ירצה לצאת לאוויר העולם, אם את לא בטוחה שארזת את התיק לידה שלך כמו שצריך כדאי שתעברי שוב על הרשימות.

תקופת הקינון-

יש אימרה ידועה שאומרת שהריון נמשך 8 חודשים ועוד ח.ו.ד.ש ! ! ! , לא סתם כולם אומרים זאת, בשבוע 38 להריון יתכן ואת מחכה כל יום ללדת, ובערב אולי מתכננת אם תלדי הלילה, וכך למחרת שוב ועוד יום שוב…. וכשהחוסר וודאות הזה נמשך עוד יום ועוד יום, במשך חודש זה נראה ממש ארוך…. אבל עדיין דעי שהחודש הכי ארוך  אורך לא יותר מחודש! ובסופו של החודש (או כבר קודם) יתכן והתינוק שלך יוולד, בינתים התאזרי בסבלנות, ביננו, יש לך ברירה אחרת?

כאבי גב- חודש תשיעי

אם את מרגישה כאבי גב, וכבדות, בנוסף לקושי לקום או להסתובב בזמן שינה את בוודאי בשבוע 38 להריון, אחוזים גבוהים מאוד מהנשים מרגישות בדיוק כמוך בשלב הזה, האמת שאין פתרון קסם להעלמת כאבי הגב, יש לך תינוק בבטן שכבר נחשב גדול, לפחות את מרגישה שהוא גדול בתוכך, כדאי שתשימי לב שאת זהירה בתנועות, לא לקום או לעשות תנועות מהירות וחדות מידי, ומומלץ מאוד להעזר בכרית הריון כדי להקל על כאבי הגב, אם אין לך כרית הריון והנקה כזו הצטיידי כבר עכשיו היא תעזור לך גם לאחר הלידה ככרית הנקה.

לידת בית-

אם את מתכננת ללדת בלידת בית כדאי שתהיי מוכנה כבר מעכשיו לכל מה שצריך שלא תהיי מופתעת במהלך הלידה, ישנן נשים שמעדיפות ללדת בלידת בית, בתנאי שהמצב הרפואי שלהן מאפשר כמובן, צריך להזמין מיילדת שתלווה את הלידה ולפעמים גם רופא, ובכל זאת כדאי להכין:

 • בגדים מתאימים ללידה ולאחרי הלידה, לאמא ולתינוק שיוולד, כולל כל הציוד הדרוש לטיפול בתינוק לאחר לידה
 • מערך לידה להקלה על הכאב, בלידה בבית אין אפשרות לקבל אפידורל כמו במרכז רפואי, תוכלו להצטייד בטנס (TENS) להקלה על כאב, כדאי גם להכין מראש בכדור פיזיו, וחבל, אם תכננתם על לידת מים אז כמובן להכין את הבריכה, או הג’קוזי מותאם ללידה
 • הכינו מוצרי ספיגה, מגבות ומצעים, לעיטוף התינוק מיד לאחר הלידה, ולספיגת הנוזלים ומהדימום שיוצא בתהליך הלידה
 • דאגו לאווירה נעימה- כל מה שעושה לכן נעים, מרגיע, שיהיו סביבכן בלידה אנשים שאתם אוהבים, אפשר להחשיך מעט את האורות ולהדליק נרות (ריחניים אם תרצו), ולהשמיע מוזיקה מרגיעה בחלל החדר
 • היו פתוחים לשינויים, לידה היא מצב דינמי שלא תמיד ניתן לצפות הכל מראש, במקרה של הסתבכות כלשהי או צורך רפואי קחו בחשבון שיהיה צורך להתפנות בדחיפות למרכז הרפואי הקרוב ללידה.
שבוע 38

המלצות לזמן שבוע 38 בהריון

פקק רירי-

מסימני הלידה המתקרבת ממש הוא הפקק הרירי, מהו הפקק הרירי? זהו ריר צמיגי שנוצר מתחילת ההיריון בפתח הנרתיק ובעצם “סותם” את הפתח של הנרתיק ומגן על העובר מכניסת זיהומים לפתח צוואר הרחם, ממש לקראת הלידה הפקק הזה יוצא, ויש נשים שזה הסימן שמבינות שהנה הגיע הזמן ללדת, 

הפקק הרירי נראה כמו הפרשה צהובה או לבנה צמיגית מאוד ובכמות לא מעטה, לפעמים היא מלווה בדימום קל, לרוב לאחר יציאת הפקק הרירי תתפתח לידה עד 24 שעות מאז.

הצטיידות לפני לידה-

הלידה נמצאת כבר ממש לידך, ואם את רוצה להיות מוכנה לקראת הנסיך או הנסיכה שאמורים להצטרף אליכם בקרוב, כדאי שתקני כבר עגלה, עריסה, בגדים לתינוק, מוצרי היגיינה ראשוניים ועוד….
אם אצלכם במשפחה נהוג לא לקנות עד שהתינוק/ת נולדים, יש פתרון שכיום מאוד נפוץ, מגיעים לאחת מחנויות מוצרי התינוקות ובוחרים את המוצרים המועדפים עליכם, רושמים בהזמנה את כל מה שאתם תרצו לקנות לאחר הלידה, ויוצרים “הזמנה”, משלמים עליה מקדמה, או סכום כלשהו מראש כדי לשמור לכם את ההזמנה, ולאחר הלידה תשלמו את יתרת הסכום והקניה תגיע אליכם עד לבית, כך גם בחרת בדיוק מה שרצית, וגם לא קנית לפני שהתינוק נולד, בדיוק כמו שרציתם.

צירי לידה-

נקראים גם צירי בריקסטון היקס הם צירים שמכינים את הרחם לקראת הלידה אך לא צירים שגורמים ללידה (לא פותחים את הנרתיק), הם כואבים, ויכולים להיות בתזמונים שונים, לדוג’ ציר ארוך של 2 דקות ולאחריו ציר של 30 שניות, ושוב ציר של 40 שניות, ואז ציר של דקה וחצי…. הבנתן?
וגם הזמן של בין ציר לציר יכול להיות פעם 10 דקות הפרש, ואחריו 15 דקות, ואז אחרי 3 דקות שוב… בקיצור, אין חוקיות ומחזוריות קבועים.
אפשר להקל על הכאב על ידי מנוחה או שתיית מים.

צירים מדומים -

נקראים גם צירי בריקסטון היקס הם צירים שמכינים את הרחם לקראת הלידה אך לא צירים שגורמים ללידה (לא פותחים את הנרתיק), הם כואבים, ויכולים להיות בתזמונים שונים, לדוג’ ציר ארוך של 2 דקות ולאחריו ציר של 30 שניות, ושוב ציר של 40 שניות, ואז ציר של דקה וחצי…. הבנתן?
וגם הזמן של בין ציר לציר יכול להיות פעם 10 דקות הפרש, ואחריו 15 דקות, ואז אחרי 3 דקות שוב… בקיצור, אין חוקיות ומחזוריות קבועים.
אפשר להקל על הכאב על ידי מנוחה או שתיית מים.

במישור הרוחני

בזמן שאישה נמצאת בלידה נהוג להזכיר בתפילה מעשים טובים שהיא עשתה כדי לעורר עליה רחמים ושתלד בקלות, וכן כדאי מאוד ליולדת להתפלל על עצמה כיוון שתפילתה מאוד מתקבלת באותו רגע, לידה זה אותיות ליד -ה’, כיוון שאישה בזמן הלידה נמצאת בהרגשה של צרה ואלוקים קרוב למי שנמצא בצרה וקורא לו,

ואם יש לה קשיים אחרים בחיים, בעיות בריאות, פרנסה, או משהו שמטריד אותה והיא צריכה ישועה, כדאי שבזמן הצירים תנסה להתפלל גם על אותו עניין ותראה ישועות גדולות (למרות שזה קשה להתרכז בזמן צירים כי מרוכזים בכאב)
בנוסף מומלץ מאוד שהבעל יתפלל על אשתו ויבקש עליה רחמים שתלד בקלות, וכן הסובבים אותה ומשפחתה ומי שיכול מאוד יכול להועיל,

זוהי תפילה שמתפללים על אישה בזמן שהיא בלידה: (מספר “תפילה לבת ישראל”)

יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ ה’ אֱלוֹקֵינוּ וֶאֱלֹקִי אֲבוֹתֵינוּ שֶׁתְּרַחֵם עַל כָּל עֻבָּרוֹת הַיּוֹלְדוֹת מֵעַמְּךָ יִשְׂרָאֵל וּבִפְרָט עַל אִשְׁתִּי (לוֹמַר שֵׁם הַיּוֹלֶדֶת הַמָּלֵא וְשֵׁם הָאִמָּא שֶׁלָּהּ הַמָּלֵא) וּבְעֵת לֵדָתָהּ תָּקֵל מֵעָלֶיהָ צַעַר הַלֵּדָה וְתֵלֵד בְּנָקֵל בְּלִי שׁוּם צַעַר, בְּטֶרֶם יָבוֹא חֵבֶל לָהּ וְהִמְלִיטָה עֻבָּרָהּ לְחַיִּים טוֹבִים וּלְשָׁלוֹם בְּשָׁעָה טוֹבָה וּמַזָּל טוֹב לָנוּ וְלַוָּלָד, וְלֹא יֶאֱרַע לָהּ וְלֹא לַוָּלָד שׁוּם צַעַר וְשׁוּם נֶזֶק וְשׁוּם מִקְרֶה רַע חַס וְשָׁלוֹם,
אֵל מָלֵא רַחֲמִים יֶהֱמוּ נָא רַחֲמֶיךָ עַל אִשְׁתִּי הַנִּזְכֶּרֶת וְתַצִּילָהּ מִכָּל כְּאֵב וְטֵרוּף וּבֶהָלָה, וְתֵצֵא הַשִּׁלְיָה בִּזְמַנָּהּ, וְתִהְיֶה בְּרִיאָה וְטוֹבָה לַעֲבוֹדָתְךָ, לֵב נִשְׁבָּר וְנִדְכֶּה אֱלֹקִים לֹא תִבְזֶה. וּבְשֵׁם (לא לומר את השם, רק לחשוב אותו) אראריתא,  תִּשְׁמַע תְּפִלָּתֵנוּ וְתַעֲנֶה עֲתִירָתֵנוּ כִּי רַחוּם אַתָּה וְשׁוֹמֵעַ תְּפִלַּת כָּל פֶּה. יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ, ה’ צוּרִי וְגוֹאֲלֵי.”

עובר בשבוע 36 -42 להריון

מה קורה לתינוק שבתוכך

עובר בחודש תשיעי-

העובר שבתוכך ממשיך לגדול, הוא כבר בגודל ממוצע של כ3 עד 3.5 ק”ג, הוא ממש יכול להוולד, וכבר נמצא בתוך הרחם סמוך לתעלת הלידה ומחכה לזמן שלו לצאת מהבטן ולחיות בכוחות עצמו, בינתיים הוא ממשיך להתאמן בנשימה, תנועות יניקה, תזוזות גוף, מתעורר וישן לחילופין, וכבר ממש מחכה לראות את אבא ואמא פנים מול פנים.התאמן בנשימה, תנועות יניקה, תזוזות גוף, מתעורר וישן לחילופין, וכבר ממש מחכה לראות אותך פנים מול פנים.

שבוע הבא- שבוע 39 להריון

שבוע קודם- שבוע 37 להריון

שתף את המאמר

מאמרים מומלצים
0
  0
  סל הקניות שלך
  סל הקניות ריק
   Calculate Shipping
   מימוש קופון

   לחפש את המוצר המושלם עבורך

   לא מצאת את מה שחיפשת ? שלחי לנו הודעה !