לוגו הריונית חדש
כרית הריון
מין העובר

מין העובר

בתוך הבטן גדל לו בן או בת? נסיך או נסיכה? סקרנים לגלות מה יש לכם? מתי כבר אפשר לדעת מה בבטן? וגם 5 סיבות למה כדאי לא לדעת מה מין העובר שבבטן

מין העובר- מה היה פעם?

כיום, בשנת 2024 קל מאוד לגלות מה מסתתר בתוך הבטן ההריונית בבדיקות, אך בעבר הלא רחוק בכלל (תשאלו את סבתא שלכם) לפני כמה עשורים לא היה נפוץ בכלל שזוגות ידעו מה מין העובר של התינוק שיש להם בבטן, הם פשוט חיכו 9 חודשים, וגילו בלידה, וכולם היו מסביב ככה,

 אגב, עד היום מיילדות לפעמים קוראות בקול “זה בן!” או “הנה הגיעה בת מתוקה” ברגע שהתינוק נולד, אולי בגלל שככה פעם היו מגלים מה מין העובר, וההרגל להודיע בלידה מה נולד מושרש חזק.
ישנן נשים שתמיד היו חושבות שהן יכולות “לדעת” מה מין העובר על פי סימנים חיצוניים של האישה, למשל:

 •  צורת הבטן ההריונית, בטן רחבה שמתפרסת על כל הגוף בלי צורה כדורית תחשב לבת
 • לפי “סימנים בטוחים” אם האמא התכערה, יצאו לה פצעים (כן, חסר טקט לגמרי), יודעי דבר יספרו שהבת לוקחת לאמא את היופי בהריון ולכן היא מתכערת (וזה אמור להרגיע אם נעלבתן שאמרו לכן שהתכערתן)
  אם האמא נהייתה יפה בפנים,(זה קורה להרבה הריוניות, מוכר?) אז ברור שזה בן
 • בטן כדורית עגולה ומסודרת תגרום לידועניות בתחום לספר לכם שיש בתוך הבטן בן
 • אישה שנראית פתאום שעירה יותר בהריון (אולי הזניחה את הסרת השיער?) מודיעים לה שיש לה בן, ההסבר הוא כי ההורמונים הגבריים כנראה גורמים לה להיות שעירה יותר, (אולי כן ואולי לא, נשאר אולי)
  השערות אלו היו לא מדוייקות, ברור שיש רק 2 אפשרויות יותר קל לנחש אפשרות אחת מתוך שניים, אך מחקרית, לא נמצא קשר ודאי בין צורת הבטן של האמא למין היילוד,

בעבר, להרבה זוגות ממש לא הפריע לחכות בסבלנות עד ללידה כדי לדעת מה מין העובר, וכשהחל להיות נפוץ בדיקת המין בבדיקות הרפואיות, לא כולם קפצו על המציאה ולקח זמן עד שהשתרשה התרבות שכיום רווחת שהרבה זוגות רוצים לדעת מה יש בתוך הבטן, בן או בת.

למה זה כל כך חשוב לדעת ?

בדורות הקודמים היתה משמעות מאוד גדולה ללידת בנים או בנות, הבנים היו המפרנסים במשפחה והבנות היו נמצאות בבית וצריך לפרנס אותן, בנוסף בתרבויות רבות כדי שהבת תתחתן היה צריך הרבה כסף לתת לנדוניה, כך שמשפחות ממעמד הביניים והעוני היו ממש נלחצים מלידת בנות ומאושרים בלידת בן.

גם המשך השושלת המשפחתית בעבר היתה נחלת הבן בלבד (גם כיום שם המשפחה משתמר יותר אצל בנים ופחות אצל הבנות) ולכן העדיפות להביא בנים לעולם היתה בהרבה תרבויות עדיפות עליונה, והבאת בנות היתה נחשבת חסרת מזל ומכבידה על המשפחה, כיום שהעולם השתנה והתקדם בעשרות צעדים, לא אמור להיות שוני או העדפה משמעותית גורפת בין בנים ובנותבעבר להרבה זוגות ממש לא הפריע לחכות בסבלנות עד ללידה כדי לדעת מה מין העובר, וכשהחל להיות נפוץ בדיקת המין בבדיקות הרפואיות, לא כולם קפצו על המציאה ולקח זמן עד שהשתרשה התרבות שכיום רווחת שהרבה זוגות רוצים לדעת מה יש בתוך הבטן, בן או בת.

אך בכל זאת אנחנו רואים לא מעט זוגות שרוצים מאוד בן או בת, למה זה חשוב להם?

א. לכולנו יש בחיים העדפות, זה בסדר להתחבר לבנים יותר או לבנות, רק חשוב לזכור שאנחנו לא בוחרים מה שמגיע (אולי בעתיד הטכנולוגיה תאפשר, מי יודע?) ומה שמגיע לעולם נקבל באהבה.

ב. רוצים להיות מוכנים מראש, לדעת לאן החיים מובילים אותנו, אולי להתחיל לקנות בגדים ומוצרים לתינוק, לבנים יהודים ההורים רוצים להתכונן לברית מראש.

ג. סקרנות- כולנו יצורים סקרנים, וכן זה מעניין מה מתבשל בבטן ואם אפשר לדעת באמצעים טכנולוגים, אז למה לא

מין העובר

היום- מין העובר

כיום מי שלא בדקה בבדיקת דם פרטית נאלצת לחכות עד לבדיקת סקירת המערכות, שם הרופא יוכל לומר בוודאות מה יש בבטן, ביינתים יש שיטות, ניחושים, וכל מיני כאלה שבטוחים שהם יודעים, נסו את הטבלה הסינית לבדיקה אם זה בן או בת

מתי הכי מוקדם ניתן לדעת מה מין העובר- אלו בדיקות?

בתחילת ההריון ישנם זוגות שכבר ממש רוצים לדעת מה מין העובר, אך למרות שאפשרי לגלות בבדיקת דם פשוטה, קופות החולים לא מממנות את הבדיקה הזו ואם מאוד רוצים אפשר לערוך אותה באופן פרטי, כבר בשבוע 9 להריון, בבדיקת דם שתספר לכם האם יש לכם בבטן בן או בת,

אם אתם מעדיפים לחכות עוד מעט ולגלות בבדיקות שגרתיות של קופת החולים? הכל טוב, כי תצטרכו לחכות קצת עד בדיקת האולטרסאונד של שבוע 12-13,(אולטרסאונד טרימסטר שני)  אמנם לא תמיד מה שרואים בבדיקה הזו הוא חד משמעי ולכן אם תחכו בסבלנות עד סקירת המערכות המוקדמת (בשבוע 14 עד שבוע 17) תדעו כמעט בוודאות מה מתפתח בתוך הבטן, נסיך חמוד או נסיכה מתוקה, ובכל זאת בסריקת מערכות מאוחרת (שבוע 20-23 ) רואים בוודאות את איבר המין הזכרי או הנקבי וגם את הרחם או שק האשכים של העובר כבר יכולים לראות.

בחירת מין העובר- הליך רפואי

בהליך רפואי שבו מפרים ביציות וזרעים במבחנה לאחר שהביציות מופרות בוחרים את העובר מהמין “הרצוי” ומחדירים לרחם האם, התהליך הזה פולשני ולא ניתן בקלות בכלל להגיע אליו, נכון להיום(יוני, 2024) במדינת ישראל כדי להביא בן או בת בבחירת מין היילוד מראש צריך שיהיו 2 תנאים: 

 1. לבני הזוג יש לפחות 4 ילדים מהמין השני, ואין להם עדיין מהמין שאותו הם רוצים

אם יוולד תינוק מאותו מין שכבר יש (לפחות 4 כמוהו, לפי הסעיף הראשון) עלול לגרום לקושי נפשי או רגשי להורים או לתינוק במשך חייו, הוועדה תצטרך להשתכנע שזה המצב.

עצות להריון בן או בת

אם יש זוגות שעדיין רוצים להשפיע על הסיכוי שלהם להביא לעולם בת או בן (רק לפני הכניסה להריון כמובן)
ישנם שיטות שונות שעוזרות לזוגות להשפיע על מין העובר, לדוגמא:

 • רוצה תינוק בן? תאכלי הרבה מלח! 
 • רוצה תינוקת בת? תאכלי מוצרי חלב-
    כדאי להתחיל כמה חודשים לפני שמתכננים הריון
  ישנה תיאוריה שאומרת האוכל שהאם אוכלת הוא זה שמשפיע על בסיס הרחם להיות קליט יותר להבאת בנים או בנות, נשמע מוזר?
  שמעו את ההגיון מאחורי זה,
  הביצית של אם שאוכלת תזונה עם הרבה מלח (נתרן) נעשית רכה יותר והזרע הגברי שמגיע ראשון יכול להיכנס לתוכה בקלות והסיכוי ללידת בן עולה,
  לעומת זאת אם שאוכלת יותר מוצרי חלב פחות  מלח (אוכל עשיר בסידן, וגם במגנזיום) הביצית נעשית יותר קשה לחדירת הזרע, ודווקא הזרע הנקבי הוא זה ששורד לרוב בתחרות.
 • הביוץ יקבע אם זה בן או בת-
  אם חשבתם שזה לא משנה מתי מקיימים יחסי מין אז כדאי שתחשבו שוב, יש משמעות גבוהה מאוד אם אתם רוצים דווקא בת או בן לזמן שבו מקיימים יחסי מין,
  כמו שכולם יודעים הביוץ זה הזמן שבו הביצית יוצאת ומחכה לזרע, היא נמצאת שם 24 שעות בערך, וזה הזמן שההפריה תהיה, איך זה קשור למין העובר?
  אם רוצים בן אז כדאי לדעת שהזרעים הזכריים הם חזקים ומהירים, אך לא מחזיקים הרבה זמן מעמד, ולכן אם בזמן קיום יחסי המין כבר היה ביוץ, הזרע  הזכרי לרוב יגיע הראשון לביצית ויווצר בן, אך אם הביוץ יהיה רק למחרת, הזרע הנקבי שעמידותו לאורך זמן ארוך  גבוהה יותר כך שהסיכוי שתיוולד בת עולה.
 • סביבת החומציות בנרתיק תקבע, בן או בת
  החומציות או הבסיסיות של פנים הנרתיק היא זו שמשפיעה רבות על סוג הזרע שיצליח להגיע ראשון במירוץ אל הביצית שמחכה להפריה, איך זה משפיע?
  נרתיק בסיסי מאפשר דרך נוחה וקלה לזרעונים לעבור לחלל הרחם, מי יגיע ראשון? בוודאי שהזרעונים הזכריים ולכן לפני קיום היחסים אם שוטפים את איבר המין הנשי מבפנים עם מים מהולים בסודה לשתיה (מספיק כוס מים עם כף סודה לשתיה) הסיכוי לעובר בן עולה,


ונרתיק חומצי דווקא מקשה על מעבר הזרעונים לחלל הרחם, וכך רק אלו ששרדו את הדרך מגיעים בסוף לביצית המחכה, אלו זרעונים הם השורדים הטובים ביותר? בוודאי שהזרעוניות הנקבות, כך שאם תשטפו את איבר המין הנשי במים עם חומץ לפני קיום יחסי המין ( מספיק כוס מים עם חצי כף חומץ) תעלו את הסיכוי להבאת בת לעולם.לחכות ללידה כדי לדעת את מין העובר-

 •  סיבות סופר מעניינות שכדאי שתדעו:
  1. עין הרע-
  יש משפט עתיק בחכמה היהודית שאומר “דבר הסמוי מן העין יש בו ברכה”, התינוק בתוך בטן אימו נמצא במצב מוסתר מעין האנשים, לא ניתן לראות את צורתו, צבעו, ולא את מינו, כך שיש המאמינים ששמירת מין העובר בסוד (לפעמים אפילו ההורים בעצמם לא רוצים לדעת) שומרת על העובר מפני עין הרע, והרי כשיוולד כולם ידעו מה נולד, למה להקדים את המאוחר.

  2.לזרום עם היקום (אלוקים)-
  לקבל בברכה את מה שמגיע!,  יש משהו בלקבל את תהליך החיים כמות שהוא, בלי לנסות לשלוט בו, או לשנות אותו, בני הזוג קיבלו מתנה נפלאה והיא עובר קטן בבטן (או עוברית), ישנם זוגות שבוחרים לקבל את מה שיש באהבה בלי רצון להקדים את המאוחר ולרצות לשלוט על כל מה שאפשר בדרך
 • חשש מאכזבה ומחשבות לא נעימות סביב מין העובר בזמן ההריון יכול למנוע מזוגות לרצות לדעת עד הלידה, יש משהו מיוחד ברגע הלידה שבו אחרי כל ההמתנה של תשעת החודשים, הלחץ המתלווה של הבדיקות, הלידה שהגיעה בהפתעה (או שלא) כשמסתיימת הלידה פשוט מקבלים לרוב את מה שמגיע בידיים פתוחות, מה שבא ברוך הבא, בן או בת.
  3. דחיית סיפוקים- הפתעה- יש שרוצים לגרום לעצמם הפתעה, לרוב בלידות חוזרות, ובעיקר אם לבני הזוג יש כבר משני המינים, אך לא רק, אלא יש זוגות שאידיאולוגית לא מעוניינים לדעת גם בלידה ראשונה ומוכנים לחכות בסבלנות ולגלות רק בלידה, לפעמים בני זוג שיש להם בבית כבר כמה בנים או בנות לא רוצים להתאכזב או לא רוצים לדעת כדי לא לבשר למשפחה ולחברים לפני הזמן ולהיות נתונים למתח לפני הלידה, שהתינוק או התינוקת נולדים כולם מסביב לרוב כבר אומרים מזל טוב.
מין העובר

מין העובר- לסיכום

בחירת מין העובר הוא נושא מרתק שמעניין כל זוג שנמצא בהריון, מי שרוצה לדעת מראש וגם מי שלא עדיין הנושא מדובר לא מעט ומעסיק זוגות בזמן ההריון והלידה,
חשוב לזכור- לא משנה אם בחרתם לדעת את מין העובר לפני הלידה או לחכות ללידה, בסופו של דבר חשוב לקבל ולהשלים עם מה שמגיע,
כי התינוק הזה הוא המתנה שלכם, קבלו אותו או אותה באהבה!.

אם הריון ולידה מעניינים אתכם, ואתם רוצים לדעת מה קורה בתוך הרחם לאורך שבועות ההריון, כדאי להכנס ולקרוא עוד שפע של ידע איכותי ומדהים מבית הריונית.

שתף את המאמר

מאמרים מומלצים
שלייה

שלייה

הריון הוא מצב נפלא ומלא שינויים בגוף האישה, האיבר העיקרי שמיועד להריון

קרא עוד »
0
  0
  סל הקניות שלך
  סל הקניות ריק
   Calculate Shipping
   מימוש קופון

   לחפש את המוצר המושלם עבורך

   לא מצאת את מה שחיפשת ? שלחי לנו הודעה !