20 % הנחה על כל האתר: קוד קופון - VIP20

בדיקת הריון

בדיקת-הריון

לאחר קיום יחסים לעיתים עולה השאלה "אולי אני בהריון?" בדיקת הריון עוזרת לך לדעת האם גופך מתחיל תהליך של הריון או לא, כמובן שאם קיבלת מחזור ברור שאת לא בהריון, אך אם המחזור שלך טרם הגיע מאז קיום היחסים את יכולה לבדוק בקלות האם את אכן בהריון או לא, רוצה לדעת עוד? הכל על בדיקת הריון בהמשך

מהי בדיקת הריון, ואלו סוגי בדיקות יש?

יש שני סוגים של בדיקת הריון:
1. בדיקת היריון על ידי לקיחת דם בדיקת דם פשוטה שבודקת את ערכי הורמון ההיריון בגופך , כדי לערוך את הבדיקה תצטרכי לבקש הפניה מהרופא ולגשת למעבדה ללקיחת דם, בבדיקה זו נבדק קיומו של הורמון ההריון הנקרא גם הורמון HCG  , בבדיקת הדם מקבלים ערכים במספרים ועל פי גובה המספרים יודעים האם התשובה חיובית או שלילית, את בדיקת הדם ניתן לבצע עוד לפני האיחור במחזור והיא אמינה ומדוייקת.


2. בדיקת הריון ביתית– בדיקה שבה בודקים את רמת הורמון ההיריון בשתן של האשה, הבדיקה אמינה באמינות גבוה יחסית אך לא כמו בדיקת הדם, צריך להשתין על הבדיקה או לתוך כוס ואז להכניס את הסטיק לתוך השתן שבכוס למשך מספר שניות, ולאחר זמן קצוב (משתנה מבדיקה לבדיקה) מופיעה על חלון הסטיק פס אדום אחד לתשובה שלילית או שני פסים אדומים לתשובה חיובית.

מתי לעשות בדיקת הריון ביתית?

בדיקת הריון בודקת את רמת ההורמון HCG בגוף האשה, מרגע הפריית הביצית הורמון ההיריון מתרבה בגוף, ורק לאחר כמה ימים רמת ההורמון גבוהה מספיק כדי שהבדיקה תזהה הריון, ולכן מומלץ לבדוק לאחר שיש איחור כלשהו במחזור (אפילו של יום) התשובה תהיה יותר אמינה, וכן אם את מרגישה תחושות שתואמות לתחילת היריון כמו רגישות בשדיים, בחילות, עייפות.
בנוסף בשעות הבוקר השתן יותר מרוכז כיוון שכל הלילה לרוב לא נתתם שתן והבדיקה שנלקחת מהשתן הראשון של הבוקר יותר אמינה, למרות שגם במשך היום אפשר לבדוק ורמת האמינות של הבדיקות הביתיות גבוה.

האם בדיקת הריון ביתית אמינה?

רוב היצרנים של הבדיקות כותבים על הבדיקה שלהם שהיא אמינה ב99 אחוז, מה שאומר שיש אחוז אחד של טעות, זה אמנם ממש אחוזון קטנטן, אבל גם זה עלול לקרות, לעומת זאת אם עשית בדיקת דם ויצא שאת בהריון זו לא טעות.

איך מבצעים בדיקת הריון ביתית?

על כל בדיקות ההיריון ישנם הסברים מפורטים איך לבצע את הבדיקה, זה הולך ככה: מוציאים את הסטיק מהקופסא שבו אוחסן, משתינים מס' שניות על הסטיק, או לחילופין נותנים שתן לכלי כלשהו נקי, ואחר כך מכניסים את ראש הבדיקה למספר שניות לתוך השתן שנאסף, לאחר מכן מוציאים את הסטיק ומחכים מס' דקות שכתת יצרן הבדיקה, בטווח הזמן שבו הבדיקה אמינה מסתכלים על החלונית של הסטיק ורואים האם יצא 2 פסים אדומים ואז התשובה חיובית, או פס אדום אחד וזה אומר תשובה שלילית שאין הריון כרגע.

בדיקת הריון פס חלש, מה זה אומר?

ישנם פעמים שבבדיקה יוצא פס אדום אחד ברור, ועוד פס חלש בגוון ורוד בהיר, לפעמים צריך להתאמץ מעט כדי לשים לב אליו, אך הוא אכן קיים שם, לרוב פס חלש מראה על היריון צעיר שעדיין הורמוני ההריון לא חזקים כדי ליצור פס אדום חזק, או שיש אופציה של בדיקה שגויה, ולכן רצוי לבדוק שוב לאחר מספר ימים, או לגשת לבדיקת דם.

איפה קונים בדיקת היריון ביתית?

בכל פארם, בית מרקחת או אפילו חנות נוחות מוכרים בדיקת היריון, יש סוגים שונים של בדיקות ומחירים, ישנם בדיקות שיותר רגישות להורמון ולכן יכולות לגלות מוקדם יותר, אך לרוב מגוון הבדיקות דומה ואין הבדל משמעותי בינהם, טווח המחירים נע בין 20 ₪ לבדיקה ועד 60 ₪ בסביבות.

מה לא כדאי לעשות כשמשתמשים בבדיקה?

לבדוק מוקדם מידי- לא כדאי לבצע את הבדיקה לפני איחור במחזור, לא תמיד הבדיקה תהיה אמינה במצב כזה, כי זה פשוט מוקדם מידי.

תזמון לא  נכון של הבדיקה– לא להמתין את הדקות שכתובות בהוראות עד לתשובה וכבר להסיק מסקנות, או לחכות זמן רב מידי לפני שאת רואה מה התשובה, יתכן ותראה תשובה שגויה, ולכן שימי לב להוראות שכתובות על הבדיקה.

שימוש בערכה פגומה- ערכה שפג תוקפה, או נפתחה והייתה תקופה פתוחה ויתכן שנפגמה עלולה להשפיע על אמינות הבדיקה.

מה לעשות אם התקבלה תשובה חיובית?

אם קיבלת תשובה חיובית בבדיקת הריון קודם כל מזל טוב!  מוזמנת לקבוע תור למעקב רופא נשים ולבדוק במחשבון הריון באיזה שבוע את ולהתעניין בשבועות הריון ומה קורה לעובר בכל שבוע,  במידה וקיבלת תשובה שלילית המשיכו לנסות ותוכלו לבדוק מידע על איך נכנסים להריון או חישוב ביוץ.

שבועות הריון

שתף את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
0
  0
  סל הקניות שלך
  סל הקניות ריק
   Calculate Shipping
   מימוש קופון